ÚVOD       HISTÓRIA       TRÉNING       VÝSLEDKY      SPONZORI      GALÉRIA
KONTAKT:


Oddiel KARATE MTK Tatran Žarnovica

Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Oddiel KARATE MTK TATRAN ŽARNOVICA
Výsledky zo súťaží za rok 2016:

Majstrovstvá Slovenska 2016 jednotlivcov a družstiev U21, juniorov, dorastencov a ml.dorastencov, Trnava 3.12.2016
Od prvého septembrového dňa pre oddiel karate Žarnovica začal čas prípravy začiatočníkov a pokračovanie zdokonaľovania všetkých členov nášho oddielu. Pre niekoho nové prostredie a  očakávania , pre niekoho náročná príprava v ďalšom postupe.Úspechmi na jednotlivých turnajových podujatiach a trpezlivým zbieraním bodov do nominácie na Majstrovstvá Slovenska si vybojovali postup dvaja pretekári MTK Tatran Žarnovica. Nikola Miksaiová ako obhajkyňa titulu víťazky Slovenského pohára a tiež titulu majsterky Slovenska. Druhým bol Dominik Jozef Národa, ktorý je vo svojej kategórii stabilným postupujúcim podľa turnajových výsledkov na Slovensku.Majstrovstvá svojou návštevou poctil v prvom rade majster našej karate školy GOJU-RYU p. Ogava, ktorý je držiteľom majstrovského 10.DANU. Prítomní tiež boli všetci činovníci karate na Slovensku a ako gestor aj minister školstva p. Plavčan.Vo svojej kategórii nastúpil prvý Dominik s víťazom Slovenského pohára. Všetky zápasy v skupine sa vyznačovali dokonalou taktikou a rýchlym momentom prekvapenia. Dominik nedosiahol na pódiové umiestnenie, ale do poslednej sekundy zápasu bol v hre o cenný kov.Nikola bola v Trnave ešte pred svojím vystúpením dekorovaná ako víťazka Slovenského pohára. Tento titul pre Žarnovicu úspešne obhájila po minuloročnom víťazstve. Za to len jedno veľké ďakujeme. Nikola bola na obhajobu titulu majsterky Slovenska cieľavedome a dobre pripravovaná. Zlepšili sme taktiku a vyčistili dynamiku prejavu a zápas sama pretekárka okorenila zdravou ctižiadostivosťou a perfektným čítaním okamžitej situácie výborne. Zvládnuté zápasy zobrali vietor z plachiet všetkým súperkám vrátane všetkých aktuálnych reprezentantiek Slovenska a strediska Dukla Banská Bystrica. Nikola vo veľkom štýle obhájila titul majsterky Slovenska. Ústretovosť CVČ Žarnovica a práca s deťmi ako aj prístup mesta Žarnovica v rámci MTK Tatran Žarnovica prináša výsledky. Naši pretekári opätovne ukázali v slovenskom meradle kde je Žarnovica v popredí svoje kvality. Neoceniteľný vklad vo vytváraní dobrých podmienok v tréningovom procese ako aj dobrého mena Žarnovice, ako hostiteľa obľúbeného turnajového podujatia má SOŠ Žarnovica pod vedením Ing. Hlavnu. Ďakujeme. Našu radosť reprezentujeme aj na prvej fotografii, kde je vidieť aj pohodovú uvoľnenosť po vypätých chvíľach. Prípravu viedli - Mgr. Kováč Jozef, Tomka Milan st.
Spracoval: Milan Tomka st.  


2.kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21, Nitra 20.11.2016
- V sobotu 20.11.2016 sa konalo v Nitre druhé kolo Slovenského pohára v karate kadetov a juniorov. Žarnovických karatistov zastupoval Dominik Jozef Národa a Nikola Miksaiová. Dominik sa v repasáži o tretie miesto stretol so skúseným a rýchlejším pretekárom, ktorý mu nedal šancu zvíťaziť. Nikola ako vždy prvý zápas slabší a súperka s trochou šťastia zvíťazila. V repasáži sa dá povedať, že to už bola ona a zvíťazila s prehľadom a technickou prevahou. Obsadila krásne tretie miesto. Bola to pre obidvoch našich pretekárov príprava na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia o dva týždne v Trnave. To znamená, že ich čakajú perné dva týždne tvrdej driny pri ktorej budú aj prepotené kimoná.

Trstenský pohár karate XIX. ročník, otvorené Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu kadetov a juniorov 2016 a otvorené 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2016 - Tvrdošín, 5.11.2016
- Oddiel karate Trstená usporiadal 19.ročník pohára mesta, ktorý bol zároveň Majstrovstvami stredoslovenského zväzu karate. Medailové umiestnenie pretekárov zaručovalo priamy postup na Majstrovstvá Slovenska dorastencov, kadetov a juniorov. Zdravotné problémy vyradili z nominácie Daniela Halaja a Juraja Krišku, a taktiež Emu Roškovú. Preto Žarnovicu reprezentovalo duo Nikola Miksaiová a Dominik Jozef Národa. Keďže to bola pohárová súťaž k jej zefektívneniu došlo k zlúčeniu niektorých kategórii podľa hmotnosti. Priamo sa to dotklo našej pretekárky, keď v jej zlúčenej kategórii ,, vylosovali“ čierneho petra úvodného zápasu. Scenár jej zápasu dokončili zaujatí rozhodcovia aby im naša pretekárka nekalila vodu. Nikola skončila bez medailového umiestnenia, ale postup na Majstrovstvá Slovenska mala svojimi výsledkami zaistený už pred týmto podujatím. Dominik sa po stuhnutom úvode prebojoval až do finále. Po urputnom zápase tesne prehral, ale jeho výkon a strieborná medaila mu zaručuje priamy postup na Majstrovstvá Slovenska. Obom našim pretekárom patrí za reprezentáciu Žarnovice poďakovanie a prejeme našim maródom uzdravenie a skorý návrat na tatami. V septembri pribudli do našich radov nováčikovia, ktorým želáme zdravie a pevnú vôľu. Veríme, že aj medzi nimi sú naši budúci reprezentanti a o ich športovom postupe Vás poinformujeme. (Spracoval Milan Tomka st.)

1.kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21, Sabinov 22.10.2016
- V sobotu 22.10.2016 cestovali Žarnovickí karatisti do Sabinova na 1. kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21. Dominik Jozef Národa štartoval v kategórii juniori do 60 kg. Jebo stratégia nestačila na súpera, keď nastúpil do repasáže o tretie miesto a prehral so skúsenejším a rýchlejším pretekárom. Nikola Miksaiová bojovala ako obvykle no prvý zápas bol trochu ťažší a mala čo robiť aby zvíťazila nad skúsenou pretekárkou z východného Slovenska. Prebojovala sa do finále a stala víťazkou kategórie juniorky do 53 kg.

Pohár SNP Banská Bystrica, 16.10.2016
- V sobotu 16.10.2016 sa konal v Banskej Bystrici Pohár SNP v karate. Na súťaži bojovalo o prvenstvo 255 pretekárov. Žarnovické farby obhajovali dvaja karatisti a to Nikola Miksaiová a Dominik Jozef Národa. Ďalších štyroch karatistov, ktorí sa pripravovali na súťaž bohužiaľ skolila chrípková viróza.O to bola väčšia radosť pre trénerov keď Nikola obsadila v kategórii kumite juniorky - 53 kg. prvé miesto a ukázala, že aj so zraneným prstom vie bojovať a umiestniť sa na stupni víťazov. Dominik sa nedal zahanbiť a jeho finálový zápas bol dobrou pastvou pre oči. Hneď na začiatku zápasu si kopom na súperovu hlavu získal prevahu troch bodov a potom pridal uder rukou za ktorý je jeden bod. Taktikou si udržal bodový náskok až do konca zápasu a vybojoval krásne prvé miesto v kategórii kumite juniori - 68 kg.

Turnaj talentov v Novákoch 1.10.2016
- Žarnovický karatisti sa zúčastnili 1. Októbra 2016 na Turnaji o pohár talentov v karate. Turnaj sa konal v Novákoch a našim sa darilo. Súťaže sa zúčastnilo 6 pretekárov z toho traja nastúpili aj v kata. Prvé miesto v kategórii kata chlapci vybojoval nováčik klubu Samuel Laurov, 2. miesto sa podarilo obsadiť Ariane Nikole Čele v kategórii - kata dievčatá 8-9 ročné a taktiež Emme Roškovej v kategórii - kata dievčatá 10-11 ročné. V kumite to bolo trochu viac víťazstiev. Prvé miesta vybojovali : Peter Linder v kategórii kumite chlapci 10-11 roční, Ariana Nikola Čela v kategórii  kumite dievčatá 10- 11,ročné a Emma Rošková v kategórii kumite dievčatá 12-13 ročné. Druhé miesta obsadili : Ariana Nikola Čela v kategórii kumite dievčatá 8-9 ročné a Juraj Kriško v kategórii kumite chlapci 10-11 roční. Tretie miesta obsadili : Emma Rošková v kategórii  kumite 10-12 roční a Daniel Halaj v kategórii kumite 10- 11 roční.

Sumár - Výsledky 2016