ÚVOD       HISTÓRIA       TRÉNING       VÝSLEDKY      SPONZORI      GALÉRIA
KONTAKT:


Oddiel KARATE MTK Tatran Žarnovica

Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Galéria: 37. Ročník turnaja GrandPrix Slovakia, Bratislava 25.3.2017
V sobotu 25.03.2017 sa uskutočnil v Bratislave 37. Ročník Grand Prix Slovakia. Ide o prestížny , dvojdňový, medzinárodný turnaj v karate. Tento ročník sa ho zúčastnilo 1909 pretekárov zo  154 oddielov cca z 20krajín. Aj team Žarnovických karatistov pod vedením trénerov Jozefa Kováča a Milana Tomku sa uvedeného turnaja zúčastnili. Súťaž bola namáhavá aj po psychickej stránke nakoľko naši pretekári nastúpili do bojov až po 20,00 hod. Nikola Miksaiová nastúpila prvý zápas s pretekárkou Bieloruska a po niekoľkých chybách ktoré súperka využila zápas prehrala. Bieloruska ju ale potiahla do repasáže o tretie miesto, kde  si už naša Nikola dávala väčší pozor a ďalší zápas s pretekárkou Holandska s prehľadom vyhrala.  Tretí zápas bol opäť s reprezentantkou Holandska  a bolo sa na čo dívať. Nikola ako prvá zabodovala úderom rukou za čo získala prvý bod. Jej súperke sa podarilo zabodovať kopom do hlavy za čo získala tri body.  Nikola ale bojovala a ďalším bodovaným úderom získala druhý bod. Potom ale dostala kontaktný úder do hlavy a ako neskôr priznala videla súperku hmlisto a stratila orientáciu. Zápas prehrala 2 : 3 a obsadila 4 miesto.
Dominik Jozef Národa mal smolu nastúpil vo svojej kategórii s kvalitným pretekárom z Chorváska a prehral. Bohužiaľ  aj jeho súper prehral v ďalšom zápase a tak sa nedostal ani do repasáže o tretie miesto.
Ako tréner môžem povedať, že umiestnenie na súťažiach nie je jednoduché. Karate je šport , ktorý sa neustála zdokonaľuje a očakávajú sa od pretekárov vysoké výkony po stránke technickej, dynamickej, fyzickej a aj psychickej.  V našom klube sa snažíme, aby sme napredovali a našim cvičencom mohli odovzdať čo najviac informácii a samozrejme aby tréning bol na úrovni po všetkých stránkach. Športovo povedané  - po tréningu musí byť človek zničený s prepotením kimonom a zároveň uvoľnený s pocitom, že sa cíti dobre a čas v telocvični nebol premárnený.
Mgr. Jozef Kováč
Bratislava GP Slovakia 2017