ÚVOD       HISTÓRIA       TRÉNING       VÝSLEDKY      SPONZORI      GALÉRIA
KONTAKT:


Oddiel KARATE MTK Tatran Žarnovica

Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Trstenský pohár karate XXII. ročník - Tvrdošín, 10.11.2019V nedeľu 10.11.2019 Žarnovická výprava karatistov v novej super mladej zostave zabojovala v Tvrdošíne na XXII. ročníku Trstenského pohára. Naši mladí karatisti nastúpili vo svojich vekových a hmotnostných kategóriách. Tentoraz náš team nastúpil nielen v kumite (športový zápas), ale aj v súťaži kata (súborné cvičenie).  Predstavujem Vám team Žarnovice v najmladšej zostave histórii našich farieb :

Sofia Karakačanová 7 rokov, Lukáš Sekula 7 rokov, Vladimír Daniš 8 rokov, Šimon Sekula 8 rokov

Rok 2019 je pre nich prvá ucelená športová sezóna. V tých predchádzajúcich turnajoch, ale aj v tomto trpezlivo zbierali skúsenosti a snažili sa nekončiť na chvoste výsledkovej listiny. Trpezlivosť a podpora zo strany rodičov prináša pokrok v ich športovej kariére. Súťaže kata absolvovali dôstojne aj keď to nie je ich parketa. Na pódiové umiestnenie to nedotiahli, ale za ich výkony a reprezentáciu im patrí vďaka. V kumite nastupovala Sofia neohrozene a už prvý zápas vyhrala pred časovým limitom (musí dosiahnuť 8 bodový náskok).  Výborným náskokom zvíťazila aj v ďalších dueloch a celkovo vybojovala Zlatú medailu a pohár pre Žarnovicu. Los pridelil našim reprezentantom v kategórii 8. ročných ostrieľanejších súperov s vyšším počtom absolvovaných turnajov čo sa ukázalo aj v zápasoch, kde nastúpili Vladinír Daniš a Šimon Sekula. Napriek tomu technicky nezaostávali a bojovali do posledných sekúnd aktívne a odhodlane ako sa na karatistov patrí. Obaja napokon mali v repasáži možnosť bojovať o bronz. Technický výkon našich pretekárov bol dobrý, ale v náš neprospech rozhodli nakoniec väčšie súťažné skúsenosti súperov. U Lukáša Sekulu to bolo o niečo lepšie  a ako sa ukázalo zvládol svoje zápasy výborne. Vo svojej kategórii zvládol systém "každý s každým". V dôležitom zápase, ktorý rozhodoval o postupe do finále v 3 sekunde pred koncom situáciu nezvládol a súper získal víťazný bod. Lukáš tak vybojoval bronzovú medailu pre Žarnovici.

Celkové výsledky našich pretekárov na Trstenskom poháry :
v kategórii Kumite dievčatá 6-7 rokov do 24 kg 1. miesto Sofia Karakačanová,  v kategórii Kumite chlapci 6-7 rokov nad 30 kg 3. miesto Lukáš Sekula
Spracoval : Milan Tomka st.


Trstenský pohár 2019 Trstenský pohár 2019